Bayer Leverkusen pędzi po dublet! Wysokie zwycięstwo lidera Bundesligi w półfinale Pucharu Niemiec [WIDEO]

Bayer Leverkusen może w tym sezonie zdobyć podwójna koronę. "Aptekarze" rozbili drugoligową Fortunę Duesseldorf 4:0 i pewnie awansowali do finału Pucharu Niemiec.
Bayer jest na autostradzie do zdobycia mistrzostwa Niemiec. Na siedem kolejek przed końcem sezonu ma aż trzynaście punktów przewagi nad drugim Bayernem Monachium.
Piłkarze Xabiego Alonso są też o krok od zdobycia Pucharu Niemiec. Półfinał tych rozgrywek rozstrzygnęli już w pierwszej połowie. Strzelanie w 7. minucie rozpoczął Jeremier Frimpong, który wpakował piłkę pod poprzeczkę bramki Fortuny.
Przed przerwą gospodarze zdobyli jeszcze dwa gole. Wypracował je duet Amine Adli - Florian Wirtz. W 20. minucie Marokańczyk trafił do siatki po asyście Niemca. Kwadrans później zamienili się rolami.
Wynik spotkania w 60. minucie ustalił Wirtz. Był skutecznym wykonawcą rzutu karnego.
Bayer w finale zmierzy się z drugoligowcem z Kaiserslautern. Mecz o trofeum zostanie rozegrany 25 maja.
Marcin Karbowski03 Apr · 22:35