Bayer ustanowił nowy rekord Europy! Kosmiczna seria meczów bez porażki

Bayer Leverkusen jest niemożliwy! Nie tylko awansował do finału Ligi Europy, ale ustanowił nowy rekord Europy pod względem liczby kolejnych meczów bez porażki.
Bayer może ten sezon skończyć z trzema trofeami. Już jest mistrzem Niemiec, a ma przed sobą jeszcze finały Pucharu Niemiec i Ligi Europy.
Awans w drugich z tych rozgrywek wywalczył w niezwykłych okolicznościach. W półfinałowym rewanżu przegrywał z Romą już 0:2 - taki wynik dałby dogrywkę - ale w końcówce drugiej połowy zdołał wyrównać. Gola na 2:2 strzelił w siódmej minucie doliczonego czasu! O meczu piszemy TUTAJ.
Bayer pozostaje w tym sezonie bez porażki. Żeby znaleźć ostatnią, trzeba cofnąć się do 27 maja ubiegłego roku i meczu z Bochum na zakończenie sezonu 2022/23.
Seria ekipy z Leverkusen jest imponująca - ciągnie się przez 49 spotkań! To nowy rekord Europy i zarazem najdłuższa passa od czasu, gdy kluby zaczęły rywalizować w oficjalnych meczach międzynarodowych. Bayer wymazał z historycznych tabel osiągnięcie Benfiki z lat 1963-65.
Bayer jeszcze śrubować swoją serię. Do końca sezonu zostały mu cztery spotkania. Poza finałami z Kaiserslautern i Atalantą Bergamo także ligowe gry z Bochum i Augsburgiem
Marcin Karbowski09 May · 23:15