Bayer zgodził się na sprzedaż Wirtza. Ma jeden kluczowy warunek
Florian Wirtz może najbliższego lata opuścić Bayer Leverkusen. Nowe informacje ws. reprezentanta Niemiec przekazuje Bild. Właściciele klubu podjęli już kluczową decyzję.
Ofensywny piłkarz ma za sobą bardzo dobry sezon. Jego obecna umowa obowiązuje do 2027 roku, ale już latem zawodnik może zmienić otoczenie.
Zdecydowanie najwięcej wskazuje na przenosiny do Bayernu Monachium. Takiego wyboru dokonał sam Wirtz, który chce grać dla "Die Roten".
Jak donosi Bild, grupa Bayer, będąca właścicielem klubu, podjęła już decyzję w tej sprawie. Jest skłonna sprzedać piłkarza, ale jedynie za 150 milionów euro.
Niższa suma nie wchodzi w grę. Fernando Carro oraz Simon Rolfes, którzy zarządzają pionem piłkarskim, mają w tej kwestii pełne poparcie od właścicieli.
Pozostaje pytanie, czy Bayern będzie skłonny zapłacić taką sumę, czy będzie chciał poczekać do kolejnego lata. Wówczas Wirtzowi pozostanie tylko rok umowy i cena za niego powinna być znacznie niższa.
Sam piłkarz obiecał "Die Roten", że jest skłonny poczekać jeszcze rok na ofertę z Monachium. W tym sezonie rozegrał 44 mecze w Bayerze, zdobył 16 bramek i zaliczył 15 asyst. Transfermarkt wycenia go na 140 milionów euro.