Bayer znów uratował się w samej końcówce! Maszyna Alonso wydarła zwycięstwo [WIDEO]

Screen Twitter
Bayer Leverkusen ograł Hoffenheim 2:1 (0:1)! "Aptekarze" zdołali wyszarpać trzy punkty, chociaż przegrywali do 88. minuty.
Na początku sobotniego starcia nieco lepiej wyglądał Bayer. W 18. minucie groźny strzał oddał Wirtz. Znacznie bardziej konkretni byli jednak goście.
Ekipa "Aptekarzy" kompletnie zagapiła się w 33. minucie. Beier zagrał na ścianę z Weghorstem, a następnie uderzył na tyle szczęśliwie, że piłka wpadła do siatki.
W końcówce pierwszej połowy podopieczni Alonso przyspieszyli, ale nadal nie mieli sposobu na to, aby pokonać bramkarza przyjezdnych. Swoje okazje zmarnowali Xhaka, a następnie Andrich.
Po zmianie stron Bayer wciąż był stroną przeważającą. Świetny mecz rozgrywał jednak Baumann, powstrzymał Schicka, Adliego, a nawet Grimaldo. Tym samym Hoffenheim wciąż wygrywało.
Sytuacja zmieniła się dopiero w 88. minucie. Andrich dopadł do piłki odbitej przez Taha i w końcu zmieścił piłkę obok golkipera przyjezdnych. Nie był to jednak koniec dla "Aptekarzy".
Losy rywalizacji w 91. minucie rozstrzygnął Schick! Reprezentant Czech skorzystał z podania, które posłał Tella i dał swojej drużynie niezwykle ważne trzy punkty.
Tym samym Bayer wygrał z Hoffenheim 2:1 (0:1) i umocnił się na pierwszej pozycji w tabeli Bundesligi. Przewaga nad drugim Bayernem Monachium wynosi już 13 punktów, "Die Roten" rozegrali mecz mniej.
Hubert Kowalczyk30 Mar · 17:24