Bayern chce słynnego trenera! "Prowadzimy rozmowy"

Bayern chce słynnego trenera! "Prowadzimy rozmowy"
Philippe Ruiz / pressfocus
Bayern Monachium ma zamiar niedługo wskazać nowego szkoleniowca. Uli Hoeness potwierdził, że faworytem jest Ralf Rangnick.
W Bayernie nie będzie "drugiej FC Barcelony". Thomas Tuchel na pewno nie przedłuży współpracy z niemieckim klubem, wobec czego stanowisko szkoleniowca będzie wolne.
Dalsza część tekstu pod wideo
Do tej pory "Die Roten" łączono między innymi z Julianem Nagelsmannem oraz Hansim Flickiem. W ostatnich tygodniach na głównego kandydata wyrósł jednak Ralf Rangnick.
Doświadczony trener prowadzi obecnie reprezentację Austrii i przygotowuje się do EURO 2024. Jednocześnie jednak prowadzi zaawansowane rozmowy z Bayernem.
- Tak, prowadzimy rozmowy z Rangnickiem. Myślę, że w ciągu tygodnia poznamy decyzję - zdradził Uli Hoeness dla Frankfurter Allgemeine.
65-latek przejął stery wspomnianej kadry w czerwcu 2022 roku. Punktuje ze średnią 1,95 na mecz. Jego umowa obowiązuje aż do 30 czerwca 2026 roku.
W przeszłości Rangnick był związany między innymi z Manchesterem United, RB Lipsk czy Hoffenheim. Niemiec rozpoczął swoją karierę jeszcze w latach 80. XX wieku.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk26 Apr · 17:38
Źródło: Frankfurter Allgemeine

Przeczytaj również