Bayern. Lewandowski ocenił Mbappe i Haalanda. "Nie wyobrażam sobie, żeby dominowali jak Messi i Ronaldo"

Robert Lewandowski ocenił Kyliana Mbappe i Erlinga Haalanda. Jego zdaniem młode gwiazdy nie zdominują futbolu w taki sposób, jak Leo Messi i Cristiano Ronaldo.
Rywalizacja Argentyńczyka z Portugalczykiem rozgrzewa kibiców od kilkunastu lat. Przez wiele sezonów obaj rządzili w plebiscytach na najlepszego piłkarza świata. Powstała nawet strona internetowa, która porównuje ich osiągnięcia.
Obaj wielcy piłkarze powoli zmierzają do końca swoich karier. Na szczycie pojawi się pustka. Kto może ją wypełnić? Powszechnie stawia się na Mbappe i Haalanda.
- Obaj mają umiejętności, ale kto wie, czy w ciągu najbliższych dwóch, trzech lat nie pojawią się inni młodzi napastnicy? - zastanawia się Lewandowski.
- Nie wyobrażam sobie, żeby zdominowali futbol, tak jak Ronaldo i Messi zrobili to w ostatnich dwunastu latach. Myślę, że w najbliższych dziesięciu latach o tytuł najlepszego na świecie będzie walczyło kilku zawodników - dodał kapitan reprezentacji Polski.
W ostatniej edycji Złotej Piłki wyżej sklasyfikowano Francuza, który zajął dziewiąte miejsce. Norweg był jedenasty.
Wiele wskazuje na to, że obaj młodzi napastnicy latem będą bohaterami wielkich transferów. Mbappe od dawna jest łączony z Realem Madryt, Haaland - poza "Królewskimi" także z Barceloną czy Manchesterem City.