Bayern Monachium będzie płacił Nagelsmannowi ogromne pieniądze. Podano dokładną kwotę

Bayern będzie płacił Nagelsmannowi ogromne pieniądze. Podano dokładną kwotę
ANP/Pressfocus
Julian Nagelsmann pożegnał się z Bayernem Monachium. "Bild" informuje jednak, że klub nadal będzie płacił 35-latkowi.
Wczoraj w mediach pojawiły się informacje o zwolnieniu Juliana Nagelsmanna. Dziś Bayern wydał w tej sprawie oficjalny komunikat, o czym więcej TUTAJ.
Dalsza część tekstu pod wideo
Według doniesień Nagelsmann stracił pracę ze względu na aktualnie drugie miejsce w Bundeslidze oraz nieumiejętność wprowadzenia do drużyny młodych zawodników. Szerzej o potencjalnych powodach zwolnienia pisaliśmy TUTAJ.
Następcą Nagelsmann został Thomas Tuchel. Były trener Chelsea podpisał z Bayernem kontrakt, który będzie obowiązywał do 2025 roku.
Zmiana trenera nie oznacza jednak, że Nagelsmann przestanie otrzymywać wynagrodzenie. "Bild" zaznacza, że Bayern nadal będzie płacił 35-latkowi dopóki ten nie znajdzie nowego klubu lub nie dojdzie do porozumienia z włodarzami.
Niemieckie media informują, że Nagelsmann może zarobić jeszcze nawet 30 mln euro. Jego umowa z "Die Roten" obowiązywała bowiem aż do 2026 roku. Trener może oczywiście zrzec się pieniędzy, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby nadal otrzymywał pełną wypłatę mimo braku konieczności prowadzenia drużyny.
Redakcja meczyki.pl
Adam Kłos24 Mar 2023 · 15:06
Źródło: Bild

Przeczytaj również