Bayern Monachium szuka następcy Roberta Lewandowskiego. Inny klub żąda 100 mln euro za swojego napastnika
Bayern Monachium rozgląda się za nowym napastnikiem. O szczegółach informuje włoski dziennik "Corriere dello Sport".
Od lat filarem linii ataku Bawarczyków pozostaje Robert Lewandowski. Przyszłość 33-latka na Allianz Arenie stoi jednak pod gigantycznym znakiem zapytania.
"Lewy" ogłosił już, że jego historia z Bayernem dobiegła końca. Chociaż kontrakt Polaka obowiązuje do końca przyszłego sezonu, chce on już w najbliższym okienku opuścić Monachium.
Dotychczas media informowały, że Bayern pracuje nad transferami Sadio Mane i Sasy Kalajdzicia. Według najnowszych doniesień mistrzowie Niemiec zamierzają jednak pozyskać jeszcze jednego napastnika na wypadek odejścia Lewandowskiego.
"Corriere dello Sport" podaje, że na celowniku Bawarczyków wylądował Victor Osimhen. W ostatnim czasie Nigeryjczyk znajduje się w dobrej formie.
23-letni snajper w zakończonym już sezonie wystąpił w 32 spotkaniach. Zanotował w nich osiemnaście bramek i sześć asyst.
Włoscy dziennikarze informują, że Bayern złożył zapytanie o cenę Osimhena. Niemcy mieli usłyszeć, że Napoli nie sprzeda swojego napastnika za mniej niż 100 mln euro. Monachijczycy najprawdopodobniej nie będą skłonni płacić tak wysokiej kwoty.