"Najgorętszy kandydat". Bild wskazał faworyta do trenowania Bayernu

"Najgorętszy kandydat". Bild wskazał faworyta do trenowania Bayernu
Philippe Ruiz / pressfocus
Bayern Monachium musi w najbliższym czasie wybrać następcę Thomasa Tuchela. Bild podał, kto obecnie ma najwyższe notowania wśród działaczy ze stolicy Bawarii.
Bayern ogłosił rozstanie z Tuchelem już dwa miesiące temu. Faworytami do zastąpienia Niemca byli Xabi Alonso i Julian Nagelsmann, ale obaj nie zdecydowali się na porzucenie obecnych miejsc pracy.
Dalsza część tekstu pod wideo
Max Eberl zapowiedział, że Bayern jest "bardzo, bardzo blisko finału" poszukiwań. Część niemieckich mediów podawała, że w ostatnim czasie wzrosły szanse Ralfa Rangnicka. Bild nie umieszcza go jednak w gronie najpoważniejszych kandydatów do pracy w Monachium.
Niemiecki tabloid twierdzi, że obecnie faworytami do przejęcia drużyny są Unai Emery i Roberto De Zerbi. Za fana obu szkoleniowców jest uznawany Eberl.
Większe szanse przyznaje się Emery'emu, którego określa się nawet mianem "najgorętszego kandydata". Wobec De Zerbiego są wątpliwości. Włoch nie ma doświadczenia z tak dużego klubu jak Bayern.
Obaj szkoleniowcy nie pracowali jeszcze w Niemczech. To jednak nie jest problem. Eberl przyznał, że kandydaci do pracy w Bayernie nie muszą znać języka niemieckiego. Wystarczy, że będą się posługiwali angielskim.
Przed Bawarczykami jeszcze cztery kolejki Bundesligi. Na plan pierwszy wysuwa się jednak ich rywalizacja z półfinale Ligi Mistrzów z Realem. To dla Bayernu ostatnia szansa na zdobycie trofeum w tym sezonie.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski21 Apr · 12:00
Źródło: Bild

Przeczytaj również