Bayern ruszył po nową gwiazdę. Pierwsza oferta odrzucona
Bayern Monachium w końcówce okienka transferowego chce wzmocnić ofensywę. Jak donoszą David Ornstein, oraz Matteo Moretto, mistrzowie Niemiec złożyli ofertę za gwiazdę Serie A.
"Die Roten" jakiś czas temu sprzedali Kingsleya Comana. Po tej transakcji uznali, że Vincentowi Kompany'emu przyda się jeszcze jeden zawodnik do ofensywy na sezon 2025/2026.
Niedawno wydawało się niemal pewne, że do klubu dołączy Nicolas Jackson. Piłkarz Chelsea wyleciał nawet do Niemiec, lecz "The Blues" cofnęli zgodę na transakcję.
Bayern wdrożył plan B, którym okazała się próba sprowadzenia Ademoli Lookmana. Napastnik niedawno chciał odejść do Interu Mediolan, ale Atalanta nie zamierzała wzmacniać ligowego rywala i podwyższyła cenę dla "Nerazzurrich".
Oba włoskie kluby nie doszły do porozumienia, ale Lookman podtrzymuje chęć odejścia z Bergamo. David Ornstein z The Athletic poinformował, że do gry na poważnie włączył się Bayern.
Matteo Moretto podał z kolei szczegóły propozycji mistrzów Niemiec. Monachijczycy chcieli wypożyczenia z opcją wykupu za 28 milionów euro.
Oferta została jednak odrzucona przez Atalantę. Włosi poinformowali Bayern oraz inne zainteresowane kluby, że biorą pod uwagę jedynie transfer definitywny lub wypożyczenie z obowiązkowym wykupem.