Robert Lewandowski zmarnował rzut karny w meczu Bayernu ze Stuttgartem [WIDEO]

Robert Lewandowski zmarnował rzut karny, ale później strzelił gola! Bayern wysoko wygrał ze Stuttgartem [WIDEO]
daykung / shutterstock.com
To był dzień pełen wrażeń dla Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski strzelił gola, zaliczył asystę i... zmarnował rzut karny w meczu Bayernu z VfB Stuttgart. Jego drużyna wygrała 4:1.
Mistrzowie Niemiec objęli prowadzenie już w piątej minucie spotkania. Po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska Lewandowski wyłożył piłkę Alcantarze, a ten płaskim uderzeniem wpisał się na listę strzelców.
Bayern prowadził do 27. minuty. Pięknym uderzeniem z dystansu popisał się wówczas Anastasios Donis.
Gospodarze na kolejnego gola czekali do 55. minuty, gdy piłkę do własnej bramki skierował Christian Gentner. Kolejna bramka mogła paść dziesięć minut później. Lewandowski podszedł do rzutu karnego, zmylił bramkarza, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek.
Niewykorzystana sytuacja nie wpłynęła na losy meczu. Bayern strzelił jeszcze dwa gole - ich autorami byli Leon Goretzka i Lewandowski. Polak w końcówce spotkania minął Rona-Roberta Zielera i z ostrego kąta wpakował piłkę do bramki.
Kamil Kaczmarek27 Jan 2019 · 15:50
Źródło: Twitter