Bayern z awansem w LM! Dublet i pudło Kane'a z rzutu karnego

Bayern z awansem w LM! Dublet i pudło Kane'a z rzutu karnego
Screen/X
Bayern Monachium, choć kończył mecz z Royalem Union Saint-Gilloise w osłabieniu, sięgnął po arcyważne zwycięstwo 2:0. Dwa gole Harry'ego Kane'a sprawiły, że drużyna prowadzona przez Vincenta Kompany'ego jest już pewna miejsca w 1/8 finału Ligi Mistrzów.
Bieżąca edycja Ligi Mistrzów od początku układa się znakomicie dla Bayernu Monachium. Gigant przegrał tylko raz, gdy musiał uznać wyższość Arsenalu. Już w środę mógł zapewnić sobie awans do 1/8 finału.
Dalsza część tekstu pod wideo
Spotkanie rozgrywane w Bawarii długo nie przebiegało jednak po myśli gospodarzy. W pierwszej części meczu najlepszą okazję do strzelenia gola miał bowiem Royale Union Saint-Gilloise. W dogodnej sytuacji piękną interwencją przy strzale Promise'a Davida popisał się Manuel Neuer.
Bayern przełamał strzelecką niemoc dopiero w drugiej części meczu. W 52. minucie prowadzenie Niemcom po świetnie wykonanym rzucie rożnym dał Harry Kane. Asystę znów zaliczył Michael Olise.
Drużyna prowadzona przez Vincenta Kompany'ego poszła za ciosem i trzy minuty później podwyższyła na 2:0. Piłkę w siatce po uderzeniu z rzutu karnego umieścił Kane. Chwilę wcześniej sam go zresztą wywalczył. Anglik został sfaulowany przez Kjella Scherpena.
Gdy wydawało się, że Bayern ma mecz pod kontrolą, drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Kim Min-jae. Reprezentant Korei Południowej zatrzymał szybki atak rywali, za co wyleciał z boiska.
Mimo gry w osłabieniu mistrz Niemiec nadal był stroną dominującą. Efekt? Na niespełna kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry faworyt otrzymał drugi w tym meczu rzut karny. Do piłki znów podszedł Kane. Tym razem uderzył jednak tylko w obramowanie bramki.
Bayern Monachium pokonał Royale Union Saint-Gilloise 2:0. Podopieczni trenera Kompany'ego są już pewni gry w 1/8 finału Ligi Mistrzów.
Piotr - Sidorowicz
Piotr SidorowiczWczoraj · 22:55
Źródło: własne

Przeczytaj również