"Będzie wrakiem piłkarza". Ekspert ostrzega Piotra Zielińskiego. Wróży czarny scenariusz z udziałem Polaka

"Będzie wrakiem piłkarza". Ekspert ostrzega Piotra Zielińskiego. Wróży czarny scenariusz z udziałem Polaka
Pressinphoto/Pressfocus
Piotr Zieliński może zostać odsunięty od składu Napoli, jeśli nie zdecyduje się na podpisanie nowego kontraktu z klubem. Czarny scenariusz z udziałem reprezentanta Polski w rozmowie z WP Sportowe Fakty wieszczy Piotr Czachowski.
Aurelio De Laurentiis, prezes Napoli, znany jest z prowadzenia drużyny twardą ręką. W efekcie Zieliński może podzielić los Arkadiusza Milika, który swego czasu także odmówił podpisania nowego kontraktu. Piotr Czachowski spodziewa się takiego scenariusza.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Prezes Napoli jest twardy i stanowczy. To nieobliczalny człowiek. Pamiętamy, jak potraktował Arka Milika. Wysłał go na trybuny, bo Milik nie chciał przedłużyć umowy kilka sezonów temu. Jeżeli Zieliński porozumiał się już z Interem Mediolan, to myślę, że Aurelio De Laurentiis będzie chciał pokazać władzę i być nad naszym zawodnikiem. Dla niego to sprawa honorowa - ocenił Czachowski.
- Z jednej strony prezes Napoli będzie chciał "ukarać" Zielińskiego za wybranie innego zespołu, a z drugiej - Napoli jest w tym sezonie bardzo słabe i potrzebuje Polaka. Odstawienie naszego rodaka będzie strzałem w stopę. Po mistrzostwie Włoch za ubiegły sezon wielu zawodników Napoli przekroczyło linię mety, to już inna drużyna - podkreślił.
Mateusz Borek
MB Media / PressFocus
Czachowski w rozmowie z WP Sportowe Fakty mocno obawia się o dyspozycję Zielińskiego. Uważa, że dłuższy okres bez gry fatalnie wpłynąłby na jego formę przed barażami o EURO 2024.
- Zatem Zieliński cały czas jest potrzebny drużynie. Pierwsze półrocze Piotrek miał zabezpieczone, bo występował regularnie. Ale możemy obawiać się o drugą część sezonu. Ostatnio Piotrek odpoczywał w meczu ligowym ze względu na przemęczenie... Trochę się z tego śmieję, zwłaszcza że dopiero cała drużyna miała przerwę w rozgrywkach - powiedział.
- W marcu są mecze barażowe naszej reprezentacji o awans na mistrzostwa Europy. Dwa miesiące bez gry byłyby katastrofą dla Zielińskiego. Wiem po sobie, że już dwa, trzy tygodnie wpływają negatywnie na formę piłkarza. W nogach od razu czuje się przerwę, trzeba wówczas od nowa budować rytm meczowy, odzyskać czucie piłki na najwyższym poziomie. Jeżeli Zieliński nie będzie grał dwa miesiące, będzie wrakiem piłkarza - zakończył.
Piotr Zieliński
Foto Mosca/Pressfocus

Przeczytaj również