Benfica rozbiła PAOK, PSV wyeliminowało BATE

photo_master2000 / shutterstock.com
PAOK Saloniki przegrał u siebie z Benfiką Lizbona 1:4 (1:3) w rewanżowym meczu ostatniej fazy eliminacji Ligi Mistrzów. Pierwszy mecz tych drużyn w stolicy Portugalii zakończył się remisem 1:1.
Na Stadio Toumbas rozpoczęło się po myśli wicemistrzów Grecji, bowiem po niespełna kwadransie gry sprytnie rozegrany rzut wolny wykończył skutecznie z bliska Serb Aleksandar Prijović.
Siedem minut później wyrównał jednak strzałem głową Brazylijczyk Jardel, a po kolejnych sześciu minutach rzut karny dla gości wykorzystał Argentyńczyk Eduardo Salvio. Sześć minut przed przerwą gospodarzy pogrążył jeszcze Hiszpan Pizzi.
Pięć minut po zmianie stron po raz drugi tego dnia "jedenastkę" skutecznie wykonał Salvio, podwyższając prowadzenie "Orłów" z Lizbony.
Dwukrotni zdobywcy Klubowego Pucharu Europy nie wypuścili już z rąk korzystnego wyniku i zagrają w fazie grupowej. Oprócz wicemistrzów Portugalii awans w środę wywalczyły również holenderskie PSV Eindhoven i serbska Crvena Zvezda Belgrad.