Bereszyński i Walukiewicz zatrzymali Napoli! Katastrofa mistrzów Włoch

Marco Bucco/La Presse / pressfocus
Napoli po raz kolejny w tym sezonie zawiodło oczekiwania. Mistrzowie Włoch przegrali 0:1 z Empoli w 33. kolejce Serie A.
Już w 4. minucie Empoli objęło prowadzenie. Emmanuel Gyasi odnalazł się na prawym skrzydle, dośrodkował do Alberto Cerriego, który główką wykończył akcję.
W 8. minucie Cerri upadł w polu karnym mistrzów Włoch. Gospodarze domagali się odgwizdania rzutu karnego, ale sędzia nie dopatrzył się żadnego przewinienia.
Cerri był aktywny na początku meczu, ale już w 19. minucie doznał kontuzji. Napastnik Empoli musiał zostać zmieniony przez M'Baye Nianga.
Napoli w końcu ruszył do odrabiania strat. Chwicza Kwaracchelia oddał dobry strzał, po którym jeszcze lepszą interwencją popisał się Elia Capirle. W kolejnej akcji Victor Osimhen pomógł sobie ręką, co nie umknęło uwadze arbitra.
Defensywa neapolitańczyków nadal przeciekała. Nicolo Cambiaghi był bliski podwyższenia prowadzenia, ale trafił jedynie w słupek. Następnie Gyasi nie zdołał pokonać Alexa Mereta. Do przerwy Empoli prowadziło 1:0.
Na początku drugiej połowy Matteo Politano został zablokowany. W 58. minucie Bartosz Bereszyński przerwał faulem akcję Napoli, za co został ukarany żółtą kartką.
Po godzinie gry Caprile obronił uderzenie Politano z rzutu wolnego. W 66. minucie Politano oddał jeszcze jeden strzał, jednak znów nie zdołał doprowadzić do remisu. Następnie "Kwara" przegrał pojedynek z golkiperem Empoli.
Napoli nie zdołało skruszyć obrony gospodarzy, w której od deski do deski zagrali Bereszyński, a także Sebastian Walukiewicz. Empoli wygrało 1:0 i awansowało na 15. miejsce w tabeli. Napoli jest ósme.