Bez Messiego trzeba liczyć na Griezmanna. Wspaniały gol Francuza na koniec sezonu [WIDEO]

SOPA Images / Press Focus
Bardzo przeciętny mecz zaliczyła Barcelona z Eibarem (1:0) w ostatniej kolejce La Liga. Widać było brak Leo Messiego, który wcześniej rozpoczął krótki urlop i na jedynego gola dla Katalończyków trzeba było czekać aż do 81. minuty. Ale za to jakiego!
W środku tygodnia napływały informacje, że Ronald Koeman będzie chciał sprawdzić większą liczbę młodszych graczy i tak się w istocie stało. W pierwszym składzie pojawili się Trincao, Ilaix Moriba oraz dawno nie widziany Junior Firpo na lewej obronie (ostatni mecz w połowie marca z PSG). W bramce z kolei stanął Neto, ponieważ Marc-Andre ter Stegen udał się na operację. Teoretycznie Barcelona mogła jeszcze stracić trzecie miejsce w tabeli na rzecz Sevilli, ale musiałaby przegrać z Baskami, a Sevilla u siebie pokonać Alaves.
Pierwszy kwadrans zdecydowanie należał do gospodarzy. Dobrą robotę wykonywał wypożyczony z Sevilli Bryan Gil, piłkarz, na którego kibice Eibaru przez cały ten sezon nie mieli prawa narzekać. Niestety dla niego i Basków, młody Hiszpan musiał przedwcześnie zakończyć mecz z powodu kontuzji.
“Rusznikarze” dochodzili do całkiem niezłych sytuacji, ale przy strzałach, albo ostatnich podaniach najczęściej brakowało precyzji. W 30. minucie Kike Garcia wziął na raz Frenkiego De Jonga, uderzył, ale Neto popisał się znakomitą interwencją. Barcelona do tego momentu wciąż nie potrafiła oddać strzału. W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy bramek.
W przerwie Koeman dokonał aż trzech zmian. Na plac wbiegli Jordi Alva, Samuel Umtiti oraz Martin Braithwaite, którzy zluzowali Firpo, Oscara Minguezę, a także Trincao. Po kilku następnych minutach pojawił się Riqui Puig zmieniającego kontuzjowanego Moribę.
W porównaniu do pierwszej połowy, druga różniła się tylko tym, że również i Eibar odpuścił. Mecz toczył się w środku boiska i niewiele było chęci do zawiązania ciekawych sytuacji. I tak wybiła 81. minuta. Piłka, która wielokrotnie powinna zostać wybita przez obrońców Eibaru, trafiła na lewą nogę Antoine Griezmanna, a ten pięknie się złożył i akrobatycznie uderzył z woleja. Piękna bramka Francuza!
Eibar w samej końcówce mógł jeszcze wyrównać, lecz Takashi Inui obił tylko poprzeczkę. Skromne zwycięstwo Barcy na zakończenie trudnego sezonu.
Marcin Karbowski22 May 2021 · 20:00