Bezcenne zwycięstwo Korony! Kielczanie wciąż w grze o utrzymanie w Ekstraklasie [WIDEO]

Marta Badowska / pressfocus
Korona Kielce musiała w sobotę wygrać z Ruchem Chorzów, aby zachować szanse na utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Podopieczni Kamila Kuzery zwyciężyli 2:0 i wciąż mają szanse na pozostanie w elicie.
Ekipa z województwa świętokrzyskiego jest głównym kandydatem do miana trzeciego spadkowicza. Wcześniej szanse na utrzymanie straciły już ŁKS Łódź oraz Ruch Chorzów.
To właśnie z "Niebieskimi" mierzyła się Korona w sobotnie popołudnie. Już w siódmej minucie gospodarze byli bliscy gola. Fatalnego zagrania Starzyńskiego nie wykorzystał jednak Remacle.
Później nieznacznie pomylił się także Kwiecień, a po drugiej stronie boiska nieznacznie pomylił się Feliks. Korona naciskała, a gości w grze utrzymywał głównie Stipica. Chorwat świetnie bronił strzały Remacle'a oraz Błanika.
W końcówce pierwszej połowy kielczanie dopięli wreszcie swego. Wyręczył ich jeden z zawodników rywali - pechową interwencję we własnym polu karnym zaliczył Robert Dadok.
Korona nie zamierzała zadowalać się jednym golem. Od początku drugiej połowy znów ruszyła do ataku. Krogstad i Dalmau nie wykorzystali świetnych okazji na podwyższenie rezultatu.
W 75. minucie gospodarze mogli ostatecznie odetchnąć z ulgą. Podgórski dośrodkował z prawej strony boiska, a z bliska wynik na 2:0 podwyższył Szykawka.
Dzięki wygranej Korona zachowuje szanse na pozostanie w Ekstraklasie. Nadal zajmuje 16. miejsce w tabeli, ale do bezpiecznej strefy traci jeden punkt. Na zakończenie rozgrywek zmierzy się z Lechem Poznań.
Maciej Pietrasik18 May · 16:54