Bielsa wprost o sytuacji z Valverde. Tak wyjaśnił swoją decyzję

Bielsa wprost o sytuacji z Valverde. Tak wyjaśnił swoją decyzję
Twitter Screen
Marcelo Bielsa zdjął Federico Valverde z boiska w meczu z Hiszpanią. Po spotkaniu wyjaśnił swą decyzję.
Minionej nocy reprezentacja Hiszpanii pokonała Urugwaj w ostatniej kolejce fazy grupowej. Rywalizacja po golu Alexa Baeny zakończyła się wynikiem 1:0.
Dalsza część tekstu pod wideo
Przegrana kadra nie stroniła od błędów. Przy bramce rywala zawinił Fernando Muslera, a w doliczonym czasie gry czerwoną kartkę obejrzał Agustin Canobbio.
Podczas starcia Marcelo Bielsa podjął kilka niespodziewanych decyzji. Na drugą połowę wystawił nowego bramkarza i zdjął z boiska Federico Valverde.
Piłkarz Realu Madryt nie dowierzał w to, co się stało. Po opuszczeniu murawy nawet nie spojrzał na szkoleniowca, zasłonił usta koszulką i zaczął rozmawiać ze sztabem, o czym pisaliśmy TUTAJ.
W pomeczowym wywiadzie Bielsa wyjaśnił swą decyzję. Stwierdził, że zdjął Valverde, ponieważ potrzebował więcej jakości w ofensywie.
- Zmieniłem Fede Valverde, bo chciałem zwiększyć potencjał ofensywny zespołu - cytował słowa Bielsy Fabrizio Romano.

Dyskusja

Przeczytaj również