Boniek wypalił po awansie Wieczystej. Ma fatalne wieści dla rywali

Wieczysta Kraków ograła Chrobry Głogów 2:1 w finale baraży i po raz pierwszy w historii zagra w PKO BP Ekstraklasie. Po meczu przemówił Zbigniew Boniek, który nie ma dobrych wieści dla ligowych rywali.
Co za historia! Wieczysta Kraków, która była budowana niemal od samych podstaw, awansowała do PKO BP Ekstraklasy. W niedzielę ekipa Kazimierza Moskala pokonała Chrobry Głogów 2:1.
Lepiej w ten mecz weszli goście. Już w 14. minucie prowadzenie dał Myroslaw Mazur. Wieczysta skutecznie jednak odpowiedziała. Na listę strzelców wpisali się Lisandro Semedo oraz Stefan Feiertag.
Triumf w barażach oraz upragniony awans do PKO BP Ekstraklasy to przede wszystkim zasługa Wojciecha Kwietnia. Właściciel klubu od kilku lat wydaje duże pieniądze na wzmocnienia. Na przestrzeni ostatnich miesięcy trafili tam Miki Villar, Mikkel Maigaard czy Lucas Piazon.
Zaraz po zakończeniu spotkania głos na temat Wieczystej zabrał Zbigniew Boniek. Jak twierdzi były prezes PZPN, Kwiecień pójdzie wkrótce na całość i przeznaczy na transfery jeszcze większe fundusze.
- Gratulując Wieczystej awansu, taka mała dygresja… nie wiem ile do tej pory wydał pan Kwiecień, ale wiem, że teraz wyda pięć razy więcej. Z jakim skutkiem? Jestem bardzo ciekawy - napisał Boniek.
Wieczysta będzie miała pod tym względem dużą konkurencję w postaci Widzewa. W minionym sezonie wydał na transfery ponad 22 mln euro.
Oglądaj program po meczu Wieczysta - Chrobry na kanale Meczyki:
