Borussia Dortmund wygrała w hicie Pucharu Niemiec. Jadon Sancho wykończył zabójczą kontrę [WIDEO]

Ulrich Hufnagel / Xinhua / PressFocus
Borussia Dotmund wygrała z Borussią Moenchengladbach w hitowym spotkaniu 1/4 finału Pucharu Niemiec. Jedynego gola w 66. minucie strzelił Jadon Sancho, który wykończył świetną kontrę zespołu.
W Bundeslidze obu drużynom w tym sezonie nie wiedzie się najlepiej, więc Puchar Niemiec, szczególnie po odpadnięciu Bayernu Monachium, mógłby nieco osłodzić im sezon. Po dzisiejszym spotkaniu w grze jest już jednak tylko ekipa z Dortmundu.
W dziewiątej minucie bliski gola był Marco Reus. Niemiec nie skorzystał jednak z prezentu, jaki zrobił mu złym zagraniem przed własną bramkę Marcus Thuram.
Finalnie goście nie oddali w pierwszej połowie choćby jednego celnego strzału. Pod presją mylił się między innymi Erling Haaland. Ekipa z Gladbach miała dwa uderzenia w światło bramki, lecz były one zbyt lekkie, aby zaskoczyć Hitza. Tuż przed przerwą trafił co prawda Thuram, ale znajdował się przy tym na spalonym.
Wicemistrzowie Niemiec po przerwie prezentowali się już dużo lepiej. W 53. minucie piłkę do siatki skierował Haaland, lecz po analizie VAR bramka nie została uznana, gdyż Norweg faulował wcześniej Bensebainiego.
Niedługo później gorąco zrobiło się pod dugą bramką. Na wysokości zadania stanął Hitz, który znakomicie obronił strzał sprzed pola karnego. Prawdziwą bombę posłał wówczas Bensebaini.
W 66. minucie piłkarze z Dortmundu przeprowadzili zabójczą kontrę. Marco Reus zagrał do Jadona Sancho, a po uderzeniu Anglika piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki.
W końcówce ekipa z Gladbach starała się odrobić straty, ale to goście byli bliżej podwyższenia wyniku. Dobre okazje marnowali między innymi Hummels oraz Haaland. W końcówce podopieczni Edina Terzicia musieli radzić sobie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Dahouda.
Wygrana 1:0 wystarczyła jednak wicemistrzom Niemiec, aby awansować do półfinału rozgrywek. Borussia jest pierwszą drużyną, która zameldowała się w tej fazie.
Maciej Pietrasik02 Mar 2021 · 22:41