Borussia Dortmund znowu zawiodła w Bundeslidze! Niestrawny mecz wicemistrzów Niemiec

ANP / pressfocus
Borussia Dortmund nie pokazała się z najlepszej strony w 20. kolejce Bundesligi. Podopieczni Edina Terzicia jedynie zremisowali 0:0 z Heidenheim.
Już w 8. minucie Marvin Pieringer mógł stworzyć zagrożenie pod bramką Alexandra Meyera. Piłkarz gospodarzy został jednak zablokowany. W odpowiedzi obrońcy Heidenheim poradzili sobie z próbą Thomasa Meuniera.
W 19. minucie znów zrobiło się groźnie pod bramką wicemistrzów Niemiec. Jonas Fohrenbach dograł piłkę do Tima Kleindiensta, który nie wykorzystał dogodnej okazji w polu karnym.
Alexander Meyer
W 26. minucie Donyell Malen trafił do siatki, wykorzystując dogranie Youssoufy Moukoko. Gol Holendra nie został jednak uznany z powodu pozycji spalonej.
Borussia próbowała odważniej ruszyć do ataku. Niedługo potem Jamie Bynoe-Gittens doszedł do pozycji strzeleckiej, ale posłał piłkę obok słupka. W 36. minucie kolejny niecelny strzał w tym meczu oddał Kleindienst.
Jeszcze przed przerwą Kevin Mueller obronił uderzenie Bynoe-Gittensa. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
Po zmianie stron Malen chciał otworzyć wynik strzałem prawą nogą. Benedikt Gimber wyręczył golkipera , blokując piłkę. Dortmundczycy zbyt rzadko gościli jednak pod bramką Muellera. Po godzinie gry Edin Terzić przeprowadził potrójną zmianę. Na murawie zameldowali się Emre Can, Marius Wolf i Ole Pohlmann.
W 74. minucie Malen zagrał do Pohlmanna, który uderzył nad poprzeczką. Następnie Mueller znakomicie interweniował przy strzale Nico Schlotterbecka.
Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Borussia zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli, a Heidenheim jest dziewiąte.