Borussia skarciła PSG! BVB bliżej finału Ligi Mistrzów [WIDEO]

ANP / pressfocus
Borussia Dortmund wykonała krok w kierunku awansu do finału Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu z PSG podopieczni Edina Terzicia odnieśli zwycięstwo 1:0. Bohaterem ekipy z Signal Iduna Park został Niclas Fuellkrug.
Na początku meczu Borussia próbowała zaatakować na prawym skrzydle. Jadon Sancho wstrzelił piłkę w pole karne, a tam dobrze interweniował Lucas Hernandez. W odpowiedzi Achraf Hakimi próbował urwać się na flance, jednak przegrał pojedynek z Ianem Maatsenem.
W 11. minucie Ousmane Dembele pokusił się o strzał z dystansu. Francuz prawą nogą posłał piłkę obok słupka. Po chwili Kylian Mbappe chciał przedrzeć się przez gąszcz rywali. Napastnik został powstrzymany przez Matsa Hummelsa.
Po kwadransie Sancho wypuścił podaniem Juliana Brandta, który przegrał pojedynek z Gianluigim Donnarummą. Następnie Dembele po raz kolejny uderzył niecelnie.
W 23. minucie Fabian Ruiz podał do Mbappe, a ten nie zdołał minąć Nico Schlotterbecka. W odpowiedzi Jadon Sancho efektownie przedryblował dwóch rywali, po czym wyłożył piłkę Brandtowi. Marquinhos wyręczył Donnarummę, blokując głową uderzenie Niemca.
W 36. minucie Borussia objęła prowadzenie. Niclas Fuellkrug urwał się obrońcom, przyjął podanie od Schlotterbecka i płaskim strzałem pokonał Donnarummę.
Tuż po akcji bramkowej Lucas Hernandez zgłosił problemy zdrowotne. Francuz przez chwilę próbował kontynuować grę, ale w końcu nie dał rady i musiał zostać zmieniony przez Lucasa Beraldo.
W 44. minucie Fuellkrug do bramki powinien dołożyć asystę. Napastnik zgrał piłkę do Sabitzera, który uderzył prosto w Donnarummę. Do przerwy Borussia prowadziła 1:0.
Na początku drugiej połowy Kobel złapał piłkę po celnej próbie Barcoli. W 52. minucie paryżanie mieli niesamowitego pecha. W jednej akcji Mbappe i Hakimi obili słupki.
Podopieczni Enrique chcieli za wszelką cenę doprowadzić do remisu. W kolejnej akcji Kobel zatrzymał Mbappe. Dobrej okazji nie wykorzystał też Fabian Ruiz, który główkował obok bramki.
W 58. minucie Fuellkrug spróbował skompletować dublet, ale został zablokowany. Niedługo potem Niemiec nie wykorzystał kolejnej okazji.
"Lucho" musiał ożywić atak, więc wprowadził na murawę Randala Kolo Muaniego. W 81. minucie doskonałej okazji nie wykorzystał zaś Dembele, który dostał podanie od Hakimiego, po czym huknął nad poprzeczką. W odpowiedzi Beraldo zatrzymał szarżującego Sancho.
W 90. minucie Dembele dośrodkował do Zaire-Emery'ego, który główkował nad bramką. Wynik meczu już nie uległ zmianie. Borussia wygrała 1:0 i zbliżyła się do awansu. Rewanż odbędzie się w przyszły wtorek na Parc des Princes.
Adam Kłos01 May · 22:56