Brutalna opinia o ruchach Legii. "Pakuje tam 16 milionów złotych rocznie"

Łukasz Olkowicz na kanale Meczyki dość brutalnie ocenił rozwój młodzieży w Legii. Jego słowa nie pozostawiają złudzeń.
Przed startem poprzedniego sezonu Legia Warszawa podpisała obowiązującą do 2035 roku umowę z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Współpraca klubów obejmuje kwestie sportowe, infrastrukturalne, prawne, skautingowe czy marketingowe.
W wyniku współpracy do Pogoni wypożyczono pięciu piłkarzy. Na boiskach Betclic 1 Ligi występowali Mateusz Szczepaniak, Stanisław Gieroba, Jakub Adkonis, Oliwier Olewiński oraz Jakub Jędrasik. W drugą stronę po dobrej rundzie jesiennej powędrował Rafał Adamski.
O klubie satelickim Legii oraz rozwoju młodych piłkarzy w jej akademii na kanale Meczyki wypowiedział się Łukasz Olkowicz z Przeglądu Sportowego Onet. Dziennikarz dość brutalnie ocenił ruchy stołecznego klubu.
- Legia musi pomyśleć, po co jej akademia. Pakuje tam 15-16 milionów złotych rocznie, miała fajny projekt z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, tylko co z tego wynika? W teorii Legia jest lepiej przygotowana do wprowadzania młodych niż Lech, bo znalazła sobie klub satelicki w 1. lidze, wprowadziła wreszcie rezerwy do 2. ligi. To się wszystko zgadza, teraz młodzi powinni się pokazywać, tylko nic z tego nie wynika - powiedział Olkowicz.
Legia faktycznie rzadko stawia na nowych graczy z rezerw lub akademii. Jednym z ostatnio wcielonych z drugiej do pierwszej drużyny jest Samuel Kovacik. 19-latek wystąpił w drugiej rundzie minionego sezonu w czterech spotkaniach, w których rozegrał tylko 102 minuty.
Oglądaj program na kanale Meczyki:
