Bułka blisko nowego klubu. Może zarobić fortunę [NASZ NEWS]

Bułka blisko nowego klubu. Może zarobić fortunę [NASZ NEWS]
Philippe Lecoeur / pressfocus
Tomasz - Włodarczyk
Tomasz WłodarczykWczoraj · 14:16
Marcin Bułka jest coraz bliżej wyjazdu z Europy. Wszystko wskazuje na to, że będzie kontynuował karierę w Arabii Saudyjskiej.
Kontrakt Bułki z Niceą obowiązuje jeszcze tylko przez rok. Polak daje do zrozumienia, że chciałby zmienić otoczenie. Wkrótce do tego dojdzie.
Dalsza część tekstu pod wideo
W ostatnich tygodniach Bułka był przymierzany do klubów z Premier League. Szczególnie aktywny był wracający do angielskiej ekstraklasy Sunderland, który prowadził zaawansowane negocjacje z Niceą.
Obecnie znacznie bardziej prawdopodobne jest to, że reprezentant Polski wyląduje nie na Wyspach Brytyjskich, lecz w Arabii Saudyjskiej. Nicea zaakceptowała już ofertę transferu złożoną przez NEOM SC. Ostateczna decyzja należy do Bułki.
Słyszymy, że transfer Polaka do Arabii Saudyjskiej jest bardzo blisko finalizacji. Według naszych informacji Bułka w nowym klubie miałby zarabiać ok. 10 mln euro za sezon.
Nowym trenerem NEOM SC ma zostać Christophe Galtier, który w przeszłości prowadził Bułkę w Nicei. Obecnie Francuz osobiście namawia go na przenosiny do Arabii Saudyjskiej. Klub jest zdeterminowany, żeby zamknąć sprawę jak najszybciej. Chce wkrótce zorganizować dla 25-latka testy medyczne we Francji.
Sunderland nie złożył jeszcze broni. Bułka jest jego priorytetem do wzmocnienia bramki. Polak skłania się jednak gry gry w Arabii Saudyjskiej.
NEOM SC to beniaminek saudyjskiej ekstraklasy. Na razie brakuje w nim znanych nazwisk, ale wkrótce powinno się to zmienić. Jednym z celów transferowych klubu jest Alexandre Lacazette.
Bułka trafił do Nicei w 2021 roku. W dwóch ostatnich sezonach miał etat w podstawowym składzie. W sumie w barwach klubu z Lazurowego Wybrzeża wystąpił 89 razy.

Przeczytaj również