Bundesliga: Hamburger SV lepszy od "Wieśniaków"

Hamburger SV pokonał przed własną publicznością TSG 1899 Hoffenheim 3:0 (1:0) w meczu 13. kolejki niemieckiej ekstraklasy.
Pierwszego gola w tym spotkaniu strzelił Kevin Akpoguma. Młodzieżowy reprezentant Niemiec już w 6. minucie niefortunnie skierował piłkę do własnej siatki i zapiasł na swoje konto trafienie samobójcze.
W 75. minucie drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Filip Kostić. Serbski pomocnik pokonał golkipera rywali bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego.
Wynik na 3:0 ustalił w 88. minucie Gideon Jung. Obrońca wykorzystał zagranie Dennisa Diekmeiera i umieścił futbolówkę w siatce.
Piłkarze Markusa Gisdola zajmują obecnie 15. miejsce w tabeli Bundesligi, z kolei gracze Juliana Nagelsmanna plasują się na 7. pozycji.