Bundesliga: Werder uratował remis w Moenchengladbach

ninopavisic / shutterstock.com
Borussia Moenchengladbach zremisowała przed własną publicznością z Werderem Brema 2:2 (2:0) w jedynym piątkowym spotkaniu 25. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Dwubramkowe prowadzenie gospodarzom do przerwy zapewnili Szwajcar Denis Zakaria, który zaskoczył golkipera rywali strzałem z ostrego kąta w długi róg oraz Szwed Niklas Moisander, niefortunnie kierując piłkę do własnej bramki.
Niespełna kwadrans po zmianie stron kontaktowego gola głową zdobył Duńczyk Thomas Delaney, a dwanaście minut przed końcem wyrównał mocnym uderzeniem z kilku metrów rezerwowy w tych zawodach Amerykanin Aron Johannsson.
Podział punktów na Borussia-Park oznacza, że "Źrebaki" pozostały na siódmym miejscu w tabeli, natomiast czterokrotni mistrzowie Niemiec są nadal na czternastej lokacie w klasyfikacji.