"Był w piątce najlepszych trenerów w Europie". Kulesza wrócił do angażu Santosa. Ocenił kadencję Portugalczyka

"Był w piątce najlepszych trenerów w Europie". Kulesza wrócił do angażu Santosa. Ocenił kadencję Portugalczyka
Adam Starszyński / PressFocus
Przygoda Fernando Santosa z reprezentacją Polski okazała się kompletnym niewypałem. W rozmowie z Faktem do kadencji Portugalczyka wrócił prezes PZPN, Cezary Kulesza.
Po mundialu w Katarze zdecydowano się na zwolnienie Czesława Michniewicza. Jego miejsce zajął Fernando Santos. Cezary Kulesza przyznał, dlaczego podjął taką decyzję.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Trenera bronią bądź rekomendują wyniki. A Santos je miał, gdy zaczynał pracę w Polsce. Był w pierwszej piątce najlepszych trenerów w Europie - stwierdził Kulesza.
- Chcieliśmy postawić na jakość, dlatego go wybraliśmy. Z przykrością przyznam, że w naszej reprezentacji mu nie wyszło. Dlatego też rozstaliśmy się dość szybko - podkreślił.
Fernando Santos
Łukasz Sobala/Pressfocus
W rozmowie z Faktem był prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej przyznał, że wybór Santosa okazał się pomyłką. Jednocześnie wrócił jednak do wcześniejszych reakcji na samą nominację Portugalczyka.
- Po czasie każdy jest mądry, że to był zły wybór. Ja też jestem mądrzejszy, niestety – po czasie. Przypomnę jednak, że kiedy go ogłosiliśmy, prawie wszyscy byli zadowoleni, że mamy trenera z najwyższej półki - powiedział.
- Kiedy pojawiły się pierwsze wątpliwości, że coś nie gra, rozpocząłem konsultacje z pozostałymi członkami zarządu. Po nich stwierdziłem, że sytuacja wymaga interwencji i zacząłem działać - zakończył.
Cezary Kulesza
Piotr Matusewicz/Pressfocus
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik22 Feb · 13:45
Źródło: Fakt

Przeczytaj również