Były kadrowicz żąda Glika w kadrze na EURO. "Probierz więcej by zyskał niż stracił"

Były kadrowicz żąda Glika w kadrze na EURO. "Probierz więcej by zyskał niż stracił"
Źródło: pressfocus.pl
Tomasz Kłos skomentował powołania do szerokiej kadry Polski na EURO 2024. Były kadrowicz nie może przeboleć, że zabrakło w niej Kamila Glika.
Doświadczony stoper ma za sobą trudny sezon w barwach Cracovii. W dodatku dawno nie grał w reprezentacji. Ostatni mecz zaliczył w niej podczas mundialu w Katarze.
Dalsza część tekstu pod wideo
Kłos mimo tego uważa, że Glik przydałby się kadrze. Według niego miałby dobry wpływ mentalny na drużynę.
- Ktoś może powiedzieć , że Kamil miał długą przerwę i nie grał, ale ważne, że grał ostatnie mecze w lidze. Nawet jeśli miałby nie grać w wyjściowym składzie w kadrze, to z powodów mentalnych i psychologicznych, byłby ważną postacią. O pewnych rzeczach zapominamy, a pamiętajmy, że psychika, chemia między zawodnikami, scalanie zespołu, to bardzo ważne rzeczy. Przekonaliśmy się o tym wielokrotnie. Myślę, że selekcjoner więcej by zyskał na powołaniu Glika, niż stracił - ocenił Kłos w Super Expressie.
- Takiego mentalu jaki ma Kamil się nie stworzy, ani nie kupi. To jest rzadkość - dodał były reprezentant Polski.
Zdaniem Kłosa w kadrze na EURO znaleźli się piłkarze, którzy mogą nie unieść obciążenia związanego z takim turniejem. Jego zdaniem Glik pod tym względem na pewno by nie zawiódł.
- Wierzę, że sztab szkoleniowy jest dobrze przygotowany do pracy, ale jeśli ktoś mi zarzuci, że taki zawodnik jak Glik nie pomógłby, to miał mało do czynienia z piłką. Kamil wrócił do rytmu meczowego, co jest bardzo istotne - przekonuje Kłos.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski29 May · 17:07
Źródło: sport.se.pl

Przeczytaj również