Były kapitan wskazał, kogo brakuje w reprezentacji Polski. Podał trzy nazwiska

Były kapitan wskazał, kogo brakuje w reprezentacji Polski. Podał trzy nazwiska
Mateusz Sobczak / pressfocus
Michał Probierz ogłosił szeroką kadrę na EURO 2024. Jacek Bąk, były kapitan reprezentacji Polski, uważa, że brakuje w niej trzech zawodników.
Probierz na razie powołał 28 zawodników. Z tego grona musi odrzucić dwóch. Ma na to czas do 7 czerwca.
Dalsza część tekstu pod wideo
Szans na powołanie na EURO nie ma już Matty Cash. Piłkarz Aston Villi nie znalazł się w szerokim składzie. Bąk przekonuje, że szkoda, że tak się stało.
- OK, nie grał w reprezentacji Polski tak dobrze jak w lidze angielskiej. Wydaje mi się, że to rola trenera, aby wykorzystać jego możliwości, wkomponować go do zespołu. Widziałem ostatnio wypowiedź na jego temat, że Cash to przyjeżdżał na kadrę, żeby się promować. Jednak uważam, że on to lepiej wypromuje się akurat w Premier League - przyznał Bąk w rozmowie z Super Expressem.
Cash nie jest jedynym zawodnikiem, którego były kapitan reprezentacji Polski widziałby w kadrze na EURO.
- Szkoda, że nie ma Jakuba Kamińskiego, bo to charakterny chłopak. W jego przypadku zaważyło to, że ten sezon w Wolfsburgu miał stracony. Żałuję także, że nie ma Mateusza Bogusza, bo to ciekawy piłkarz z MLS. Myślę, że selekcjoner przyjrzy mu się i ma go na swojej liście - przyznał Bąk.
Biało-czerwoni przed EURO zagrają towarzyskie mecze z Ukrainą i Turcją. Rywalizację w EURO rozpoczną od meczu z Holandią, który odbędzie się 16 czerwca.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski29 May · 19:36
Źródło: Super Express

Przeczytaj również