Były napastnik Lechii Gdańsk zaatakował Piotra Stokowca. "Uważam go za wielkiego rasistę"

Były napastnik Lechii Gdańsk zaatakował Piotra Stokowca. "Uważam go za wielkiego rasistę"
Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Marco Paixao użył niezwykle ostrych słów pod adresem Piotra Stokowca. Portugalczyk nazwał trenera Lechii Gdańsk "wielkim rasistą".
Marco Paixao był w przeszłości czołowym napastnikiem Ekstraklasy. Najpierw bronił barw Śląska Wrocław, a w latach 2016-2018 grał w Lechii Gdańsk. Do dziś w tym klubie występuje jego brat bliźniak Flavio.
Dalsza część tekstu pod wideo
Karierę Marco Paixao w Lechii zakończyło przyjście Stokowca, który szybko odsunął go od drużyny. Piłkarz już dwa lata temu mówił, że jego zdaniem trener szukał pretekstu, by wyrzucić go z zespołu. Teraz rozwinął temat.
- Ludzie z zewnątrz nie widzieli tego, co działo się w szatni. Uważam Piotra Stokowca za wielkiego rasistę! W żadnym klubie w całym moim życiu nie miałem takich problemów z trenerem, jak wtedy z nim. Już od samego początku zauważyłem jego postawę, po prostu chciał mnie wyrzucić z drużyny. Wymyślił nawet karę finansową, żeby mnie poniżyć. Dzięki Bogu, nie jestem osobą, która pozwala siebie poniżać. W zespole byli jednak zawodnicy, którzy dali się mu upokorzyć - stwierdził Paixao w rozmowie z portalem Futbol News.
Portugalczyk przyznał, że jego relacje z trenerem były bardzo napięte. O powodach nie chce jednak mówić.
- Raz prawie pobiliśmy się w szatni, dlatego postanowiłem skorzystać z usług prawnika. Gdybym nie otrzymał od niego instrukcji, jak postępować, podjąłbym wtedy kilka złych decyzji. Chciałbym pewnego dnia go zobaczyć i przekonać się, czy jest mężczyzną – jak mi próbował pokazać. Ciekawe czy teraz powiedziałby mi coś w twarz tak, jak to zrobił wtedy - zastanawia się Paixao.
Portugalczyk nie jest jedynym zawodnikiem, który w ostatnim czasie skarżył się na współpracę ze Stokowcem. Ostro na temat 48-letniego szkoleniowca wypowiadali się też Sławomir Peszko, Artur Sobiech i Rafał Wolski.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski30 Jul 2020 · 20:30
Źródło: futbolnews.pl

Przeczytaj również