Dawid Kurminowski może trafić na wypożyczenie. Pytała o niego Legia Warszawa [NASZ NEWS]

Były piłkarz Lecha Poznań może wrócić do kraju. Pytała o niego Legia Warszawa [NASZ NEWS]
Krzysztof Porebski / Press Focus
Według naszych informacji bardzo prawdopodobne, że Dawid Kurminowski zmieni barwy klubowe - na razie na zasadzie wypożyczenia. 23-latek chce powalczyć o więcej minut na boisku niż w duńskim Aarhus. Możliwe, że trafi do PKO BP Ekstraklasy, choć pytają o niego także kluby z innych krajów.
W 2018 roku Dawid Kurminowski po raz pierwszy trafił na Słowację. Napastnik został wówczas wypożyczony z Lecha Poznań, ale w 2020 roku "Kolejorz" sprzedał młodzieżowego reprezentanta Polski, który przeszedł do MSK Żiliny.
Dalsza część tekstu pod wideo
Już rok później Kurminowski zapracował sobie na przenosiny do Danii. Aarhus zapłacił za napastnika milion euro, co było podyktowane udanymi latami, które piłkarz spędził za naszą południową granicą. Zwłaszcza w sezonie 2020/21 Polak był bardzo skuteczny - zdobył 26 bramek i zaliczył sześć asyst.
Ale przygoda w Danii nie potoczyła się już tak dobrze. W Danii Kurminowski wystąpił do tej pory w 34 meczach, w których zdobył pięć bramek oraz zanotował dwie asysty. Piłkarz miał niewielkie problemy ze zdrowiem. Rozchorował się na tydzień przed startem ligi (ale już jest w pełni sił) przez co szansę na początku rozgrywek dostali inni - Sigurd Haugen i kapitan Patrick Mortensen.
Na stole młodzieżowego reprezentanta Polski wylądowało już kilka ofert. Dwie z nich pochodzą od klubów z Ekstraklasy, jedna z 2. Bundesligi i jedna z najwyższego szczebla rozgrywkowego w Chorwacji. Pytały też o niego Legia Warszawa i norweskie Bodo Glimt.
Na tę chwilę Aarhus rozważa wypożyczenie zawodnika. Chce mu dać jeszcze szansę na odbudowę. Aktualny kontrakt Kurminowskiego jest ważny do 30 czerwca 2026 roku.

Przeczytaj również