Były selekcjoner okazał się rasistą. Surowa kara od federacji

Były selekcjoner okazał się rasistą. Surowa kara od federacji
Pawel Andrachiewicz / pressfocus
Do wielkiego skandalu doszło za naszą południową granicą. Były selekcjoner reprezentacji Czech, Petr Rada, został ukarany za rasizm. W trakcie meczu szkoleniowiec obraził trenera gości.
Na początku marca rozegrana została 17. kolejka drugiej ligi czeskiej. Rywalem grającej przez własną publicznością Dukli Praga było Zbrojovki Brno. Spotkanie to zakończyło się remisem 3:3.
Dalsza część tekstu pod wideo
W trakcie tego meczu doszło do skandalu z udziałem trenera Dukli. Petr Rada obraził trenera rywali. 65-latek nazwał Tomasa Polacha "zdesperowanym cyganem".
Trener praskiego zespołu został oskarżony o rasizm. Niestosowane zachowanie byłego selekcjonera reprezentacji Czech trafiło do komisji dyscyplinarnej, która ukarała trenera Dukli już pod koniec marca.
Klub z Pragi złożył jednak odwołanie, co pozwoliło Radzie poprowadzić drużynę w kolejnych pięciu meczach. Ostateczna decyzja na temat przyszłości szkoleniowca zapadła w poniedziałek.
Organ przynależący do czeskiej federacji nie przystał na odwołanie Dukli oraz jej trenera i ukarał Radę trzymiesięcznym zawieszeniem. 67-latek wróci do pracy dopiero po zakończeniu obecnego sezonu.
Petr Rada w latach 2008-2009 prowadził reprezentację Czech. Po opuszczeniu drużyny narodowej był on także odpowiedzialny za wyniki Slavii Praga, Teplic, Sparty Praga czy Slovana Liberec.
Redakcja meczyki.pl
Piotr Sidorowicz 23 Apr · 17:19
Źródło: Blesk

Przeczytaj również