Były snajper Legii o krok od powrotu do Polski. Trwają negocjacje [NASZ NEWS]

Były snajper Legii o krok od powrotu do Polski. Trwają negocjacje [NASZ NEWS]
Adam Starszyński / PressFocus
Samuel - Szczygielski
Samuel Szczygielski22 Apr · 15:57
Rafa Lopes w przeszłości przez kilka sezonów grał w klubach PKO Ekstraklasy. Teraz były snajper Cracovii i Legii ma występować na poziomie Fortuna 1 Ligi.
Portugalski napastnik trafił do naszego kraju w 2019 roku. Zanotował bardzo udany sezon w barwach "Pasów", czym zwrócił na siebie uwagę warszawskiej Legii
Dalsza część tekstu pod wideo
W stolicy spędził dwa sezony. Później bez większego żalu oddano go na Cypr. Lopes zasilił szeregi AEK-u Larnaka, gdzie gra regularnie.
Jego aktualna umowa obowiązuje jednak tylko do końca obecnego sezonu. Jak się okazuje, piłkarz zamierza wrócić do Polski.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami może negocjować z dowolnym pracodawcą. Jego usługami poważnie zainteresowana jest Miedź Legnica.
Ekipa z Fortuna 1 Ligi prowadzi w tej chwili rozmowy z Lopesem. Jeśli strony dojdą do porozumienia, w przyszłym sezonie powinniśmy zobaczyć Portugalczyka na zapleczu Ekstraklasy.
Usługami snajpera zainteresowana była także Wieczysta Kraków. Piłkarz woli grać jednak na wyższym poziomie i odrzucił propozycję od trzecioligowca.
W obecnej kampanii Lopes rozegrał 32 spotkania w barwach AEK-u. W tym czasie zdobył sześć bramek i zaliczył jedną asystę. Niemiecki Transfermarkt wycenia go na 350 tysięcy euro.

Przeczytaj również