Cały mecz Kiwiora i hat-trick Nketiaha. Arsenal nie dał szans czerwonej latarni Premier League [WIDEO]

Hat-trick Eddie'ego Nketiaha sprawił, że Arsenal w sobotę zainkasował trzy punkty w Premier League. "Kanonierzy" bez problemów pokonali Sheffield United, wygrywając aż 5:0. 90 minut w ekipie Mikela Artety rozegrał Jakub Kiwior.
Reprezentant Polski w zdecydowanej większości oglądał mecze londyńczyków jedynie z ławki rezerwowych. Tym razem dostał jednak szansę, od początku pojawiając się na środku defensywy.
Arsenal nie forsował tempa na początku spotkania. Dość powiedzieć, że pierwszy celny strzał "Kanonierzy" oddali dopiero w 28. minucie. Od razu zakończył się on jednak golem.
Declan Rice dograł w pole karne do Eddie'ego Nketiaha, a ten świetnie przyjął sobie piłkę, zwiódł Trusty'ego i umieścił piłkę w siatce. Dzięki temu do przerwy Arsenal prowadził 1:0.
W drugiej części spotkania napastnik londyńczyków znów dał o sobie znać. W 50. minucie Nketiah wykorzystał fatalny błąd Foderginhama, który w zasadzie sprezentował rywalowi gola.
Snajper "Kanonierów" nie zamierzał się zatrzymywać i po chwili skompletował hat-tricka. Tym razem zdecydował się na mocne uderzenie zza pola karnego, nie dając szans bramkarzowi.
Później londyńczycy spuścili już z tonu, a zawodnicy z Sheffield nie byli w stanie zdobyć choćby bramki honorowej. W końcówce spotkania gospodarze znów podkręcili tempo.
Najpierw rzut karny wykorzystał Vieira, a później wynik ustalił Tomiyasu. Arsenal wygrał 5:0 i awansował na drugą lokatę w ligowej tabeli. Jakub Kiwior rozegrał pełne 90 minut i przyczynił się do czystego konta "Kanonierów".
Maciej Pietrasik28 Oct 2023 · 17:59