Cały mecz Piszczka, trzecie z rzędu zwycięstwo BVB

Borussia Dortmund pokonała na własnym stadionie Werder Brema 3:2 (0:0) w ostatnim sobotnim spotkaniu 28. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Na Signal Iduna Park całe spotkanie w barwach gospodarzy zaliczył Łukasz Piszczek. Wszystkie gole padły dopiero w drugiej połowie tego meczu.

Prowadzenie miejscowym dał osiem minut po zmianie stron Pierre-Emerick Aubameyang. Dla napastnika reprezentacji Gabonu był to już 23. gol w tym sezonie. Więcej trafień ma tylko Robert Lewandowski.

Wyrównał szesnaście minut później Hiszpan Alejandro Galvez, a po kolejnych pięciu minutach drugiego gola dla przyjezdnych strzelił Austriak Zlatko Junuzovic.

Radość gości nie trwała jednak zbyt długo, bowiem trzy minuty później straty ekipy z Zagłębia Ruhry odrobił Japończyk Shinji Kagawa. Osiem minut przed końcem losy konfrontacji rozstrzygnął strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kolumbijczyk Adrian Ramos.

Dzięki trzeciej wygranej z rzędu podopieczni Thomasa Tuchela umocnili się na pozycji wicelidera tabeli. Werder doznał czternastej porażki w bieżących rozgrywkach i jest na czternastym miejscu.