Cancelo już błyszczy w Bayernie! Asysta Portugalczyka w debiucie, efektowne przełamanie "Die Roten" [WIDEO]

Bayern Monachium pewnie awansował do ćwierćfinału Pucharu Niemiec. Mistrzowie kraju wygrali na wyjeździe 3:0 z Mainz. Dublet ustrzelił Eric Choupo-Moting, a asystę przy jednym z jego goli zaliczył sprowadzony w ostatnim dniu okienka transferowego Joao Cancelo.
Transfer reprezentanta Portugalii z Manchesteru City był jednym z największych wydarzeń końcówki stycznia. Cancelo we wtorek podpisał kontrakt z nowym klubem, a już dzień później znalazł się w wyjściowym składzie Bayernu na mecz z Mainz.
"Die Roten" rozpoczęli ten mecz od zdecydowanych ataków. Już w pierwszych trzech minutach dobre okazje na gole mieli Choupo-Moting oraz Sane, ale obu brakowało precyzji. Otwarcie wyniku nastąpiło kwadrans później.
Cancelo przeprowadził wówczas świetną akcję prawą stroną boiska i dośrodkował do będącego w polu karnym Choupo-Motinga. Napastnik Bayernu tym razem był już skuteczniejszy, otwierając wynik spotkania.
W 30. minucie prowadzenie gości podwyższył Jamal Musiala, który pięknie złożył się do strzału z ostrego kąta. Później bliski szczęścia po strzale z rzutu wolnego był Joshua Kimmich, ale Mainz przed stratą gola uratował słupek.
Jeszcze przed przerwą monachijczycy zadali kolejny cios. Tym razem to Choupo-Moting występował w roli asystenta, a całą akcję wykończył Leroy Sane. Losy awansu do ćwierćfinału były praktycznie rozstrzygnięte już po 45 minutach.
W drugiej części spotkania podopieczni Nagelsmanna spuścili nieco z tonu. Mueller był bardzo bliski trafienia na 4:0, lecz sytuację po jego strzale uratował jeden z obrońców, wybijając piłkę z linii bramkowej.
Momentami ekipa z Bawarii gubiła się w obronie, ale Mainz nie potrafiło tego wykorzystać. W niezłej sytuacji skiksował Barkok. W końcówce i tak Bayern po raz kolejny trafił jeszcze do siatki.
Wówczas Mainz musiało już radzić sobie bez swojego trenera, który wyleciał z ławki z czerwoną kartką. "Die Roten" wygrali ostatecznie cały mecz 4:0 - w 83. minucie na listę strzelców wpisał się Alphonso Davies, który zmienił Cancelo. Mainz w ostatnich minutach grało też w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Hacka.
Maciej Pietrasik01 Feb 2023 · 22:38