Casillas napisał, co myśli o Mourinho. "Nie chcę go"
Jose Mourinho jest uznawany za faworyta do przejęcia Realu Madryt. Stanowczo na plotki w tej sprawie zareagował Iker Casillas.
Z Realem po sezonie na pewno pożegna się Alvaro Arbeloa. Według hiszpańskich mediów szefowie klubu widzą w Mourinho człowieka, który jest w stanie opanować sytuację w drużynie.
Pomysł zatrudnienia Portugalczyka budzi spore emocje. Wydawało się, że doświadczony szkoleniowiec wypadł z orbity zainteresowań największych europejskich klubów. Obecnie prowadzi Benficę. Wcześniej był związany z Fenerbahce, Romą czy Tottenhamem.
Zwolennikiem zatrudnienia Mourinho w Realu nie jest Iker Casillas. Według niego "Królewscy" powinni poszukać innego trenera.
- Nie mam żadnego problemu z Mourinho. Wydaje mi się, że to wielki profesjonalista. Nie chcę go w Realu. Sądzę, że inni trenerzy byliby lepiej przygotowani do trenowania klubu mojego życia. To osobista opinia. Nic więcej - napisał Casillas.
Hiszpan współpracował z Mourinho, gdy ten prowadził Real w latach 2010-2013. Dochodziło między nimi do różnych nieporozumień. W pewnym momencie Mourinho posadził Casillasa na ławce rezerwowych. Bramki Realu bronił wtedy Diego Lopez.