Cenne zwycięstwo polskiej młodzieżówki. Drużyna Jacka Magiery wygrała z Niemcami!

asinfo
Cenne zwycięstwo reprezentacji Polski U20. Zawodnicy Jacka Magiery wygrali na wyjeździe z Niemcami 4:3.
Polacy objęli prowadzenie już po 16 sekundach. Kilian Ludewig popełnił prosty błąd – podał piłkę pod nogi Tomasza Makowskiego. Pomocnik Lechii Gdańsk uderzył z 18. metrów w okienko i Christian Früchtl, bramkarz Bayernu Monachium, był bez szans.
Gospodarze rzucili się do ataku i szybko objęli prowadzenie. Dwa gole strzelił Manuel Wintzheimer, a jednego John Yeboah. W 36. minucie było 3:1 dla Niemców.
Biało-czerwoni zmniejszyli straty jeszcze w pierwszej połowie. W 41. minucie do bramki trafił Marcel Zylla.
Polacy poszli za ciosem tuż po rozpoczęciu drugiej połowie, gdy kontaktowego gola strzelił Dawid Kurminowski. Już w doliczonym czasie gry zwycięskiego gola dla drużyny Jacka Magiery zdobył Łukasz Poręba.
Niemcy – Polska 3:4 (3:2)
Manuel Wintzheimer 7., 20., John Yeboah 36. – Tomasz Makowski 1., Marcel Zylla 41., Dawid Kurminowski 47, Łukasz Poręba 90.
Polska: Paweł Sokół – Jakub Kiwior, Mateusz Bondarenko, Serafin Szota – Michał Skóraś (62. Jakub Bednarczyk), Adrian Stanilewicz (62. Adrian Benedyczak), Bartosz Slisz, Tomasz Makowski, Tymoteusz Puchacz – Marcel Zylla, Dawid Kurminowski (62. Łukasz Poręba).
Marcin Karbowski10 Oct 2019 · 20:34
Źródło: Łączy Nas Piłka