"Chcemy się temu przeciwstawić". Legenda Bayernu rzuca wyzwanie szejkom. Tak chce konkurować z wielką kasą

"Chcemy się temu przeciwstawić". Legenda Bayernu rzuca wyzwanie szejkom. Tak chce konkurować z wielką kasą
Fingerhut / Shutterstock.com
Szejkowie z Arabii Saudyjskiej inwestują ogromne pieniądze w światowy futbol. Uli Hoeness w rozmowie z "RTL" przyznał, jaki pomysł na przeciwstawienie się ekipom z Bliskiego Wschodu ma Bayern Monachium.
W ostatnim okienku transferowym kluby z Europy musiały konkurować z wielkimi pieniędzmi z Arabii Saudyjskiej. Na zmianę kontynentu zdecydowali się choćby Karim Benzema oraz Neymar.
Dalsza część tekstu pod wideo
Uli Hoeness spodziewa się, że ten trend będzie kontynuowany. Nie ma wątpliwości, iż wielkie pieniądze zmieniają układ sił w światowym futbolu. Ma jednak pomysł, jak się temu przeciwstawić.
- Myślę, że nastąpiła transformacja światowego futbolu. Zawsze myśleliśmy, że nasi przeciwnicy są w Anglii, Hiszpanii, Francji i we Włoszech - powiedział Hoeness.
- Teraz w piłce nożnej pojawiają się jednak nowe rzeczy. Arabia Saudyjska za nieograniczone pieniądze próbuje kupić zawodników światowej klasy, kupuje też całe struktury - zauważył.
- Wydaje się, że są zdeterminowani, aby zdominować światowy futbol. Ale w meczu piłkarskim może występować tylko jedenastu zawodników - podkreślił.
- Na świecie jest wystarczająco dużo talentów. Chcemy rozwijać własnych młodych zawodników, aby się temu przeciwstawić - zakończył.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik16 Nov 2023 · 14:56
Źródło: RTL

Przeczytaj również