Chelsea Londyn w finale Ligi Europy! O awansie zadecydowały rzuty karne [WIDEO]

Vitalii Vitleo/Shutterstock
Chelsea Londyn wywalczyła awans do finału Ligi Europy. Angielska drużyna wygrała z Eintrachtem Frankfurt po rzutach karnych 4:3. W regulaminowym czasie gry było 1:1.
Tutaj przeczytasz relację na żywo z tego spotkania.
Od samego początku piłkarze z obu stron stworzyli dynamiczne widowisko, w którym nie brakował sytuacji podbramkowych. Da Costa w 15. minucie znakomicie uderzył na bramkę, ale Kepa popisał się efektowną paradą. 7 minut później swoje umiejętności pokazał Trapp, który przytomnie zachował się przy strzale Giroud. Chwilę później po główce Luiza piłkę sprzed linii bramkowej wybił Hasebe.
W 28. minucie "The Blues" w końcu dopięli swego. Hazard obsłużył prostopadłym podaniem Loftus-Cheeka, a ten przymierzył przy dalszym słupku.
Jeszcze przed przerwą dobrą okazję miał Loftus-Cheek, ale znów błysnął Trapp.
W 49. minucie goście zdołali wyrównać. Luka Jović zachował zimną krew w sytuacji sam na sam z Kepą i pewnie umieścił piłkę w siatce.
W kolejnych minutach obie drużyny miały swoje sytuacje, ale bramki nie padły. Z boiska za to mógł wylecieć Azpilicueta. Hiszpan za ostry atak zobaczył jednak tylko żółtą kartkę.
W dogrywce emocji nie brakowało. Bliżej zwycięskiego trafienia byli goście. W 100. minucie centymetry od gola był Kostić, ale David Luiz ofiarną interwencją uratował swój zespół. Po chwili Zappacosta wybił futbolówkę zmierzającą do siatki.
W 116. minucie Azpilicueta wpakował piłkę do bramki, ale sędzia odgwizdał faul na bramkarzu.
O tym, kto zagra w finale, zadecydowała seria jedenastek. Rzuty karne lepiej wykonywali piłkarze Chelsea Londyn (pudło Azpilicuety po stronie gospodarzy oraz Hintereggera i Paciencii po stronie gości) i to oni zagrają z Arsenalem w Baku.
Daniel Makarewicz09 May 2019 · 23:47