Chelsea pokonała Manchester United i zagra w finale Pucharu Anglii! Koszmarna kontuzja i fatalny błąd [WIDEO]

Chelsea zagra w finale Pucharu Anglii. "The Blues" pokonali na Wembley Manchester United 3:1 (1:0).
Wczoraj poznaliśmy pierwszego finalistę FA Cup. Arsenal niespodziewanie wygrał z Manchesterem City 2:0. Do "Kanonierów" dziś dołączyła ekipa Chelsea, która wyeliminowała Manchester United.
W 10. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Reece James, ale David de Gea był na posterunku. Po dwóch kwadransach odpowiedział Bruno Fernandes, który był bliski szczęścia po uderzeniu z rzutu wolnego.
Wydarzenia z pierwszej połowy przyćmiła bardzo groźna kontuzja Erica Bailly'ego. Defensor United zderzył się w powietrzu z Harrym Maguirem. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej nie był w stanie kontynuować gry. Spotkanie przerwano na kilkanaście minut. Ostatecznie 26-latkowi podano tlen i przetransportowano go do szpitala.
W związku z tą sytuacją pierwsza część spotkania została znacznie przedłużona. W 11 minucie doliczonego czasu gry Chelsea zadała zabójczy cios. Olivier Giroud strącił piłkę po podaniu Azpilicuety i zaskoczył golkipera "Czerwonych Diabłów".
Manchester United ledwo wrócił z szatni, a już musiał pogodzić się ze stratą kolejnego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mason Mount, który uderzył z dystansu. Wielki błąd popełnił David de Gea. Hiszpan przepuścił piłkę, choć wydawało się, że mógł ze spokojem ją złapać.
Na domiar złego w 74. minucie do własnej bramki trafił Maguire. Wówczas stało się jasne, że to podopieczni Franka Lamparda awansują do finału rozgrywek.
Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3:1, bo rzut karny na pięć minut przed końcem wykorzystał Bruno Fernandes.
Daniel Makarewicz19 Jul 2020 · 21:05