Chelsea wydarła awans z rąk drugoligowca! Londyńczycy uniknęli wielkiego wstydu na Stamford Bridge [WIDEO]

Screen Twitter
Chelsea w ćwierćfinale Pucharu Anglii! Londyńczycy pokonali Leeds United 3:2 (2:1) po iście pasjonującym boju.
Początek środowego spotkania był przykrym doświadczeniem dla kibiców Chelsea. Leeds United wyszło na prowadzenie w 8. minucie, gdy Anthony podał do Josepha, a ten spokojnie umieścił piłkę w siatce. Niedługo później przed dobrą szansą stanął Fernandez, ale Argentyńczykowi zabrakło skuteczności.
Niemniej prowadzenie ze strony drugoligowca nie utrzymało się zbyt długo. W 15. minucie wyrównał Jackson, natomiast kolejny cios wyprowadził Mudryk. Reprezentant Ukrainy we wzorowy sposób wykończył akcję zespołową. Była to nagroda za wcześniejsze starania "The Blues", którzy zaczęli wyraźnie przeważać.
W końcówce pierwszej połowy "Pawie" doszły jeszcze do głosu, lecz strzał ze strony Anthony'ego był bardzo niecelny. Tym samym londyńczycy schodzili do szatni z jednobramkową zaliczką. Szybko okazało się, że jest ona niezwykle krucha.
W 59. minucie futbolówkę do bramki rywala wpakował rewelacyjnie dysponowany Joseph. Kolejną asystę w meczu zaliczył zaś Anthony. Było to tym bardziej imponujące, że Anglicy mają kolejno 20 i 24 lata.
W dalszej części meczu "Pawie" niezmiennie nękały gospodarzy. Kolejne okazje mieli Anthony i Joseph, ale tym razem elektryzującemu duetowi zabrakło skuteczności.
W końcówce okazało się, że, zgodnie z piłkarskim porzekadłem, niewykorzystane sytuacje się mszczą. W 91. minucie do siatki gości trafił bowiem Gallagher. Reprezentant Anglii huknął i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 3:2 (2:1). Prawdopodobnie uratował też posadę Mauricio Pochettino.
Hubert Kowalczyk28 Feb · 22:27