Chojniczanka Chojnice spada do 2. Ligi. Zagłębie Sosnowiec przybliżyło się do utrzymania

Patryk012, wikipedia
Chojniczanka Chojnice przegrała u siebie z Zagłębiem Sosnowiec 1:3 (1:0) w meczu 32. kolejki Fortuna 1. Ligi. Gospodarze spadli do 2. ligi.
Piłkarze Chojniczanki mieli jeszcze małe szanse na utrzymanie. Przedłużyli je w 22. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Oskar Paprzycki.
Goście mogli wyrównać w doliczonym czasie mogli wyrównać, ale Fabian Piasecki zmarnował rzut karny.
Napastnik Zagłębia zrehabilitował się w 78. minucie i doprowadził do wyrównania. Drugą bramkę dla ekipy z Sosnowca zdobył pięć minut później Kacper Łopata. Rezultat na 3:1 dla przyjezdnych ustalił Patryk Małecki.
Zagłębie Sosnowiec po wygranej wydostało się ze strefy spadkowej, awansowało na 10. miejsce z dorobkiem 41 punktów.
Chojniczanka natomiast jest na 17. pozycji, ma na koncie 30 punktów i jest już pewna spadku do 2. Ligi.
Maciej Pietrasik14 Jul 2020 · 19:02