Cios dla reprezentacji Norwegii, alarm w Manchesterze City. Erling Haaland kontuzjowany

Cios dla reprezentacji Norwegii, alarm w Manchesterze City. Erling Haaland kontuzjowany
Li Ying / PressFocus
Potężne osłabienie reprezentacji Norwegii na starcie eliminacji do Euro 2024. Zgrupowanie kadry opuścił Erling Haaland.
Norweg w sobotę strzelił trzy gole dla Manchesteru City w meczu z Burnley (6:0) w Pucharze Anglii. Na boisku spędził tylko nieco ponad godzinę.
Dalsza część tekstu pod wideo
Po spotkaniu Haaland zgłosił ból w pachwinie. Mimo lekkiej niedyspozycji pojawił się na zgrupowaniu reprezentacji Norwegii. Szybko zapadła jednak decyzja, że wróci do Anglii.
- Po poniedziałkowych badaniach stało się jasne, że nie zagra z Hiszpanią i Gruzją. Lepiej, żeby miał opiekę w klubie - stwierdził Ola Sand, lekarz reprezentacji Norwegii.
Na razie nie wiadomo, czy Haaland będzie potrzebował dłuższej przerwy. Manchester City kolejny mecz rozegra 1 kwietnia. Spotkanie będzie bardzo prestiżowe - mistrzowie Anglii podejmą Liverpool.
Norwegia mimo braku swojej największej gwiazdy liczy na udany start w eliminacjach mistrzostw Europy. Jej pierwszy mecz, przeciwko Hiszpanii, już w sobotę.
- Erling bardzo przeżył to, że nie zagra w kadrze. Na szczęście mamy w drużynie dużo pewności siebie i talentu. Kontynuujemy pracę, by jak najlepiej przygotować się do najbliższych meczów - stwierdził selekcjoner Stale Solbakken.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski21 Mar 2023 · 09:29
Źródło: fotball.no

Przeczytaj również