Cios za cios w półfinale Pucharu Azji! Wielkie emocje aż do... 104 minuty [WIDEO]

Znamy skład finału Picharu Azji. Rywalem Joradnii w meczu o złoty medal będzie reprezentacja Kataru, która po bardzo emocjonującym meczu wygrała z Iranem 3:2.
Mecz rozpoczął się znakomicie dla Irańczyków, którzy objęli prowadzenie już w 4. minucie. W niecodzienny sposób piłkę do siatki skierował Sardar Azmound.
Katarczycy szybko pozbierali się po nieudanym początku. Już w 17. minucie wyrównującego gola strzelił Jassem Abdulsallam. Tuż przed przerwą gospodarze turnieju objęli prowadzenie za sprawą Akrama Afifa.
Iran odrobił straty w 51. minucie. Rzut karny na gola zamienił Alireza Jahanbakhsh. Decydujący cios zadali jednak Katarczycy. Pół godziny później gola strzelił Almoez Ali.
Irańczycy kończyli mecz w osłabieniu po czerwonej kartce dla Shoji Khalizadeha. Mimo tego mieli szansę na doprowadzenie do dogrywki. W 14 minucie doliczonego czasu (!) gry w słupek trafił Jahanbakhsh
W kadrze Iranu na Puchar Azji znalazł się Ali Gholizadeh z Lecha Poznań. W półfinale nie wszedł na boisko. Katar będzie miał szansę na obronę trofeum zdobytego w 2019 roku.
Marcin Karbowski07 Feb · 19:17
Źródło: X, własne