Club Brugge w półfinale Ligi Konferencji! Pełna dominacja, błysk Skórasia [WIDEO]

Źródło: Belga / PressFocus
Club Brugge potwierdził dobrą dyspozycję w ćwierćfinale Ligi Konferencji Europy. W czwartkowy wieczór Michał Skóraś i spółka pokonali PAOK 2:0.
W rewanżowym starciu PAOK-u z Clubem Brugge kibice znowu mogli obejrzeć starcie Polaków. W wyjściowej jedenastce Greków znalazł się Tomasz Kędziora, zaś w podstawowym składzie Belgów zagościł Michał Skóraś.
Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla podopiecznych Nicky'ego Hayena. Losy awansu wisiały zatem na włosku. Od samego początku rewanżu zawodnicy obu drużyn nie odstawiali nóg, walcząc o otwarcie wyniku.
Ta sztuka udała się w 33. minucie Ferranowi Jutgli. Hiszpański napastnik stanął oko w oko z bramkarzem, przyjąwszy precyzyjne dogranie Kyrianiego Sabbe i trafił do bramki, dając Belgom bezpieczną przewagę.
Jutgla ustrzelił dublet jeszcze przed przerwą. W 45. minucie Michał Skóraś popędził lewą stroną, po czym pokusił się o uderzenie na bramkę, jednak lepszy był Dominik Kotarski. Wobec dobitki Hiszpana Chorwat był bez szans.
Club Brugge nie stracił w dwumeczu ani jednej bramki i pewnie zameldował się w półfinale. Zmierzy się tam z Fiorentiną, która wcześniej wyeliminowała z rozgrywek czeską Viktorię Pilzno.
Michał Boncler18 Apr · 22:58