Co za akcja wielkiego talentu! Zrobił to w stylu Leo Messiego, niedługo trafi do Europy [WIDEO]

Co za akcja wielkiego talentu! Zrobił to w stylu Leo Messiego, niedługo trafi do Europy [WIDEO]
Screen/Twitter
Jeden z najlepszych piłkarzy młodego pokolenia na świecie, Claudio Echeverri, nie przestaje zadziwiać. W meczu z reprezentacją Meksyku U23 przeprowadził on kapitalną akcję indywidualną.
W trakcie zeszłorocznych mistrzostw świata do lat 17 ze znakomitej strony pokazał się młody piłkarz reprezentacji Argentyny, Claudio Echeverri. Gracz River Plate zdobył pięć bramek w siedmiu meczach.
Dalsza część tekstu pod wideo
Dobry występ na młodzieżowym mundialu poskutkował olbrzymim zainteresowaniem ze strony europejskich gigantów. Rozwój 18-latka śledziły m.in. FC Barcelona oraz Arsenal. Finalnie na transfer zdecydował się Manchester City, który zapłacił za pomocnika blisko 20 mln euro.
Wychowanek River Plate trafi na Etihad Stadium pod koniec 2024 roku, kiedy to zakończy się jego wypożyczenie do argentyńskiego klubu. Mimo to o piłkarzu znów zrobiło się głośno. Tym razem Echeverri błysną w sparingu swojej kadry do lat 23 z reprezentacją Meksyku U23.
Claudio Echeverri
Eurasia Sport Images / pressfocus
W 82. minucie meczu 18-latek otrzymał podanie, po czym wdał się w serię dryblingów. Przyszły gracz Manchesteru City z olbrzymią łatwością wszedł w pole karne, oszukując aż czterech przeciwników.
Pod udostępnionym na Twitterze nagraniu od razu zaczęły pojawiać się porównania do Leo Messiego, który słynie ze znakomitej kontroli piłki. Swoje możliwości w spotkaniu z Meksykiem pokazał również Echeverri. We wspomnianej akcji młody pomocnik mijał swoich rywali niczym tyczki.
Po emocjonującym starciu reprezentacja Argentyny U23 pokonała Meksyk 4:2. Bramki dla zwycięskiej drużyny zdobyli Thiago Almada, Pablo Solari oraz Lucas Beltran, który zapisał na swoim koncie dublet.
Claudio Echeverri podczas MŚ U17
Eurasia Sport Images / pressfocus
Redakcja meczyki.pl
Piotr Sidorowicz 23 Mar · 09:35
Źródło: Twitter

Przeczytaj również