Co za forma Jakuba Świerczoka! Dwa gole Polaka w J League [WIDEO]

Rafal Rusek / PressFocus
Jakub Świerczok znów błysnął w lidze japońskiej. Strzelił dwa gole, a jego Nagoya Grampus pokonała Gambę Osaka 3:1.
Świerczok pierwszego gola strzelił już w 8. minucie. Po szybkiej akcji polski napastnik otrzymał piłkę w polu karnym i natychmiastowym strzałem lewą nogą trafił do bramki.
Nagoya podwyższyła prowadzenie w 22. minucie za sprawą Yoichiro Kakitaniego. Niedługo później było już 3:0. Świerczok strzelił w podobny sposób, co za pierwszym razem. Znów wycofał się nieco od bramki i płaskim uderzeniem pokonał bramkarza rywali. Tym razem strzelał jednak prawą nogą.
Drużynę z Osaki było stać tylko na strzelenie jednego gola. W 53. minucie do bramki trafił Patric.
Świerczok w tym sezonie J League rozegrał trzynaście meczów. Ma na koncie siedem goli.
Drużyna Polaka zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli. W 36 kolejkach zdobyła 65 punktów.
Marcin Karbowski20 Nov 2021 · 09:37
Źródło: twitter