Co za seria Romy! Trzeci półfinał w Europie z rzędu! [WIDEO]

Alfredo Falcone / pressfocus
AS Roma przypieczętowała awans do półfinału Ligi Europy. Zespół ze stolicy Włoch wygrał z Milanem 2:1.
Roma duży krok do awansu zrobiła już w pierwszym meczu. W Mediolanie wygrała 1:0.
Jeśli Milan wierzył w odrobienie strat, to Roma szybko podcięła mu skrzydła. W 12. minucie piłka po uderzeniu Pellegriniego z dystansu odbiła się od słupka, ale na miejscu był Mancini, który dobił ją do pustej bramki.
W 20. minucie blisko wyrównania był Milan. Loftus-Cheek obił słupek. Chwilę później było już 2:0 dla Romy. Po szybkim ataku do bezpańskiej piłki w polu karnym dopadł Dybala i technicznym strzałem wpakował ją do siatki.
Roma przeżywała jednak swoje problemy. W 31. minucie czerwoną kartkę za wejście w Leao otrzymał Celik. W dodatku jeszcze przed przerwą boisko musieli opuścić liderzy ataku gospodarzy: Lukaku i Dybala.
Milan nie potrafił wykorzystać gry w przewadze. Choć miał przewagę, to właściwie nie stwarzał zagrożenia pod bramką Romy. Gospodarze byli bardziej konkretni. W 65. minucie niezłą okazję miał Abraham. Uderzył jednak za wysoko.
Milan gola strzelił dopiero w 85. minucie. Po dośrodkowaniu Leao do siatki trafił Gabbia.
Roma dowiozła korzystny wynik do końca spotkania. Trzeci raz z rzędu zagra przynajmniej w półfinale europejskich pucharów. Dwa lata temu wygrała Ligę Konferencji, a w poprzednim sezonie grała w finale Ligi Europy. Prowadził ją wówczas jeszcze Jose Mourinho. Teraz szansę na sukces ma jego następca - Daniele De Rossi.
Rzymianie będą jednak mieli bardzo trudne zadanie. W półfinale zagrają z Bayerem Leverkusen.
Marcin Karbowski18 Apr · 23:00