Co za uderzenie! Kosmiczna bramka, była drużyna Macieja Skorży skradła show [WIDEO]

Screen/Twitter
Podczas spotkania Tokyo FC z Urawą Red Diamonds kibice zgromadzeni na stadionie obejrzeli piękną bramkę. Uderzenie Thiago Santany wywołało ogromną wrzawę na trybunach.
W środę została rozegrana szósta kolejka ligi japońskiej. Grające na własnym obiekcie Tokyo FC pokonało Urawę Red Diamonds 2:1. Pierwsza w tym meczu bramka padła jeszcze przed przerwą.
Wynik tego starcia został otwarty już w 24. minucie. Na listę strzelców wpisał się Thiago Santana, który zgarnął piłkę na własnej połowie i momentalnie ruszył pod bramkę drużyny przeciwnej.
Po przekroczeniu linii środkowej boiska Brazylijczyk dostrzegł źle ustawionego bramkarza. Golkiper gospodarzy wyszedł z własnej bramki, co skłoniło Santanę do oddania uderzenia z dystansu. Piłka kopnięta przez 31-latka wylądowała tuż pod samą poprzeczką.
Bramka zdobyta przez brazylijskiego piłkarza nie wystarczyła jednak jego ekipie do triumfu. Zaraz po przerwie do remisu (1:1) doprowadził Ryotaro Araki. Nie był to jednak ostatni gol dla Tokyo FC.
Kilka chwil później bohaterem drużyny ze stolicy Japonii został Kuryu Matsuki. Młody pomocnik dał swojej ekipie trzy punkty, dzięki czemu awansowała ona na ósme miejsce w ligowej tabeli.
Pod koniec stycznia 2024 roku funkcję trenera Urawy Red Diamonds przestał pełnić Maciej Skorża. W trakcie swojej przygody w Japonii sięgnął on po zwycięstwo w Azjatyckiej Lidze Mistrzów.
Piotr Sidorowicz 03 Apr · 19:59
Źródło: Twitter